A Karinthy Frigyes Óvoda felszereltsége, a fejlesztést segítő eszközök

• Óvodánk lakótelepi környezetben, földszintes panel épületben működik. Az épület állaga jó, folyamatosan szépül.
  • A gyermekek nevelése 8 csoportszobában, testnevelés céljára is használatos aulában, csoportonként leválasztott öltözőrészekben, , a gyerekek életkorának megfelelően, igényesen kialakított mosdókban zajlik.
  • A belső tereket tágas, árnyas udvar egészíti ki, amely méretével és eszközeivel alkalmas a nagymozgások fejlesztésére, a gyermekek nagyfokú mozgásigényének kielégítésére. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek sokat tartózkodjanak levegőn.
  • Az óvoda működését minden munkaterületen szakmailag jól felkészült, munkavégzésére igényes, gyermekszerető alkalmazotti közösség biztosítja.
    A gyermekek személyiségfejlesztését magas szinten képzett, folyamatosan fejlődni vágyó óvodapedagógusok végzik. Munkájukat elsődlegesen a csoportszoba játék- és fejlesztő eszközei segítik. A korszerű játékok mellett a képességfejlesztő- és ismeretközvetítő eszközök is rendelkezésre állnak a csoportokban.
  • Sokféle sportszer áll folyamatosan rendelkezésre a mozgásos tevékenységek gyakorlásához (kombinált tornaszer, trambulin, ugráló labda, stb.).
  • Két csoportban speciális Montessori eszközök állnak a gyerekek rendelkezésére.
  • A gyermekek zenei fejlesztését változatos, nagy mennyiségű ritmushangszer biztosítja.
  • Jól felszerelt szertár és könyvtár áll a pedagógusok és gyermekek rendelkezésére.
  • Modern fektetők teszik lehetővé a kényelmes délutáni pihenést gyermekeink számára.
  • TV, videó, magnók, CD-k használata színesíti az óvodai nevelést.
  • Az intézmény az Ovi-Foci Alapítvány jóvoltából focipályával rendelkezik.
  • Az egészséges életmódra nevelés részeként a gyermekekkel közösen vitaminsalátákat készítünk, gyümölcsöket aszalunk, vitaminitalokat turmixolunk.

lap tetejére